За молодими науковцями майбутнє держави

Юна дослідниця Рашевська Ірина Володимирівна та її науковий керівник Педченко Станіслав Геннадійович

 

 

Цієї осені ми розпочали серію науково-практичних конференцій присвячених маловідомим героям України. Першим героєм нашої конференції став Омелян Васильович Коваль, який присвятив все своє життя відродженню та становленню Української соборної самостійної держави. За результатами конференції було видано збірник матеріалів, з яким можна ознайомитися на нашому веб-сайті.

Ми надзвичайно приємно вражені значною зацікавленістю до сучасних проблем державотворення як здобувачів вищої освіти так і учнів старшої школи. Тому хотіли б вам представити до вашої уваги невелике інтерв’ю з науковим керівником наймолодшої учасниці конференції з Опішнянського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Опішнянської селищної ради Полтавської області (на фото).

У Станіслава Геннадійовича ми попросили поділитися його думкою щодо ролі молоді на шляху становлення України як правової держави. На що він нам відповів:

“Відношення суспільства до своєї молоді характеризується загалом державною позицією  у становленні свого майбутнього, прогнозування шляхів розвитку, визначення основних приорітетів.

Учнівська молодь, як виявляється, крім традиційного інтересу до гаджетів, має чіткі орієнтири на саморозвиток, розчинення здібностей проводити глибинний аналіз суспільних процесів та проблем і пошук шляхів вирішення цих проблем.

Зацікавленість Рашевськоі Ірини такою дорослою темою, як безробіття говорить про те, що дівчина не стоїть осторонь суспільних проблем а намагається дослідити та вивчити це питання і змоделювати своє життя в майбутньому.  Центр правової думки створює унікальні можливості висловити своє бачення тих чі інших проблем, ґрунтовно дослідити ті знання суспільства, які вже напрацьовані раніше і загалом поспілкуватися на правові теми з однодумцями.

Звичайно тут велике значення має фаховість опонентів, їх рівень підготовки. Але живучи в правовому суспільстві кожна людина на підсвідомості формує свою модель правової поведінки і інтуїтивно орієнтується в складнощах правових лабіринтів. Сучасну молодь хвилює багато тем і тому, по висловленій думці, по сформульованих твердженнях можна зробити висновок загалом про рівень правової освіти, її сформованості загалом. Можливо навіть виявити та дослідити ті фактори, які впливають на результат.

Мене це питання цікавить тому, кожна людина стикається з проблемою пошуку роботи, працевлаштування.  Як це відбувається з іншими? На що в першу чергу потрібно звернути увагу? Яке підводне каміння обійти?   На яких помилках повчитися?  Тобто це природнє бажання кожної свідомої особи підготуватися до такого важливого етапу в житті, як визначення майбутньої професії та працевлаштування.  Досліджувати разом з Іриною цю тему було цікаво і пізнавально.

Я давно почав цікавитися суспільними темами.  Особливу мою увагу привертали не поверхові питання, де відповіді були очевидними, а теми з глибинним змістом. Серед молоді, як виявляється, також є такі, яких цікавить дослідження різних аспектів життя людини.

Навчаючись в Полтавському юридичному коледжі їм.  Ярослава Мудрого, я систематизував свої шкільні правознавчі знання і заглибившись в правознавчі та юридичні дисципліни, отримав можливість більш об’ємної візуалізації процесу дослідження. Тому дізнавшись про прагнення Рашевської Ірини дослідити тему причин безробіття молоді, вирішив і самому попрацювати.   Виявляється дослідження можуть бути не тільки цікавими для самого, а ще і корисними своїм результатом для інших.

Я упевнений, що в майбутньому такі наукові пошуки дадуть позитивний ґрунтовний результат. Більше виваженості, більше впевненості, більше наполегливості.

І я буду радий, якщо наше скромне напрацювання буде в чомусь корисне для інших.

Велике дякую авторам цього проекту, за надання можливостей учнівській та студентській молоді самореалізовуватися.  Проявляти себе.  Удосконалювати та поглиблювати свої знання. Я надіюсь, що подібних проектів буде ще багато і ми радо будемо брати в них участь.”

 

 

 

Команда ГО “Центр правової думки” щиро вдячна всім учасникам конференції за участь та цікаві дослідження з актуальних питань правничої науки!