Розпочинаємо серію конференцій присвячених маловідомим героям України

Про конференцію

 

Як громадська організація, яка ставить собі за мету підвищення рівня правової освіти та правової культури, оголошуємо про початок серії науково-практичних конференцій, присвячених маловідомим героям України. Першим таким героєм нашої конференції є Омелян Васильович Коваль, який присвятив все своє життя відродженню та становленню Української соборної самостійної держави.

Скачати інформаційний лист конференції, яка відбудеться в м. Черкаси 1 листопада 2019 року можна за посиланням https://drive.google.com/file/d/1zoMsJ2Na5orJszb12Okeqsi8FlPe9f8Z/view?usp=sharing

 

*Інформаційна довідка про героя

Омелян Васильович Коваль був учасником проголошення Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року Українськими Національними Зборами, за ініціативи ОУН.
Під час Другої світової війни Омелян Васильович відчув на собі усі її жахи: ув’язнений гестапо, відправлений до концтабору Аушвіц, а потім і до інших таборів і, зрештою, звільнений військами союзників у 1945 році. Навіть у нацистських концтаборах він не припиняв боротьби за Україну та брав участь у роботі над таборовим альманахом.

Після Другої світової війни залишився у Бельгії, але завжди був українцем і не вносив подання на отримання бельгійського громадянства. Мав статус біженця ООН.
Здобувши вищу освіту у Лювенському католицькому університеті, Омелян Коваль став активним громадсько-політичним діячем української діаспори у Бельгії.
Він був одним із засновників Спілки української молоді в Бельгії, яку очолював з 1951 по 1963 рік. Починаючи з 1951 по 1987 рік обіймав посаду Генерального секретаря Українського Допомогового Комітету в Бельгії, а згодом очолював його до 2005 року. За цей час організація надала допомогу тисячам біженців та переміщеним особам.

Омелян Коваль також був секретарем (1970-1991) і керівником (1991-2006) Головної Ради Українських Громадських Організацій Бельгії (ГРУГОБ), з 1992 по 2005 рік головував у Європейському Конгресі Українців. Згодом був призначений почесним головою та членом Ради директорів Світового конгресу українців.

Зі здобуттям Україною незалежності, повернувся в Україну, отримавши у 1997 році громадянство України, боротьбі за яку він присвятив все своє життя.
Омелян Коваль є кавалером Ордену Свободи, ордену «За заслуги» III ступеня, ордену «За мужність» III ступеня, а також нагороджений бельгійським королівським орденом Леопольда II-го із званням офіцера.
Цього року, 19 січня, Омелян Васильович відійшов у вічність, але його служіння  українській ідеї є прикладом для прийдешнього покоління українців для розбудову вільної, демократичної та європейської України.